روغن موتور خودرو لوتوس مدل Quazar حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو لوتوس مدل Quazar حجم 4 لیتر 

قیمت محصول : 350000 تومان

برند : Lotos

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

از آنجایی که موتور مهم‌ترین نقش را در حرکت خودرو برعهده دارد، توجه به سلامت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. روغن موتور موتور خودرو (Lotos) «لوتوس» با مدل (Quazar) از قطعات داخلی موتور خودروی شما به‌خوبی محافظت می‌کند.

روغن موتور خودرو لوتوس مدل Quazar حجم 4 لیتر

گرانروی

گرانروی که با نام‌های متداول دیگری مانند «ویسکوزیته» یا «لزجت» شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های روغن‌های موتور به شمار می‌رود. گرانروی را می‌توان مقاومت سیال در برابر حرکت تعریف کرد. گرانروی در مایعات به دلیل نیروی جاذبه‌ی بین مولکولی پدید می‌آید و این نیرو دراثر تغییرات دما دستخوش تغییر می‌شود. این اصلی است که در انتخاب یک روغن موتور باید به شکلی جدی مورد توجه قرار گیرد. برای تعیین گرانروی روغن موتور خودرو از استانداری به‌نام SAE استفاده می‌شود. این استاندارد از اعدادی بین ۰ تا ۶۰ تشکیل شده و در برخی مواقع حرف W نیز در آن دیده می‌شود. استاندارد SAE به نوعی تعیین‌کننده‌ی ویسکوزیته‌ی روغن موتور است. عدد ۰ در این استاندارد نشان‌دهنده‌ی کمترین میزان گرانروی بوده و نمایانگر روغنی است که به راحتی جاری می‌شود در عوض با حرکت به سمت عدد ۶۰ میزان گرانروی افزایش می‌باید و SAE 60 نشانگر روغنی با گرانروی بسیار بالا است که یعنی سخت جاری می‌شود. گرانروی این محصول 5W-40 تعریف شده است که نشان‌دهنده‌ی عملکرد بهتر آن در دماهای پایین محیط است.

روش ساخت

این روغن موتور به‌روش تمام سنتتیک ساخته شده است. عموما روغن‌ موتورهای موجود در بازار به‌یکی از 2 روش معدنی، نیمه سنتتیک و تمام سنتتیک ساخته می‌شوند. بهترین و جدیدترین تکنولوژی ساخت، روش تمام سنتتیک است. از مهم‌ترین افزودنی‌های روغن‌های تمام سنتتیک می‌توان به شوینده‌ها، ضد زنگ‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات ضد خوردگی اشاره کرد. این مواد رسوبات حاصل از احتراق سوخت را جذب می‌کنند، مانع از ایجاد واکنش اکسیداسیون می‌شوند و از خوردگی و زنگ‌زدگی فلز هم جلوگیری می‌کنند. این محصول باعث کاهش دفعات تعویض روغن به سبب فرمول و تکنولوژی پیشرفته (حداکثر فاصله زمانی ممکن پیشنهاد شده از طرف کمپانی تولید کننده خودرو) و در نتیجه کاهش چشمگیر هزینه شده و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن می‌توان به تضمین ثبات کیفیت روغن در شرایط سخت کاری موتور و بهینه کردن عملکرد موتور خودرو اشاره کرد.

سطح کیفیت

برای نمایش سطح کیفیت روغن از استانداردهایی مانند API و ACEA استفاده می‌شود. برای موتورهای بنزینی و دیزلی API دارای نمادی منحصربه‌فرد است. برای موتورهای بنزینی از حرف S و برای موتورهای دیزلی از حرف C استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر روغن موتوری برای موتور بنزینی مناسب باشد به شکل API S شروع می‌شود و روغن‌های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می‌گردند. اما این تمام ماجرا نیست و نمی‌توان میزان کیفیت روغن را تشخیص داد. در این استاندارد برای روغن‌ موتور‌های بنزینی پس از حرف S یکی از حروف A تا N می‌آید و برای روغن موتورهای دیزلی پس از حرف C یکی از حروف A تا J درج می‌شود. در این طبقه‌بندی هرچه به سمت حرف A می‌رویم از سطح کیفیت روغن کاسته می‌شود و حرکت به سمت حروف N و J نشانگر افزایش سطح کیفیت است. برای این محصول سطح کیفیت SN/CF تعریف شده است و این نشان‌دهنده‌ی سطح کیفیت بسیار بالای این روغن موتور است.

سخن آخر

روغن موتور لوتوس برای خودروهای مدرن (تا 2016) و مجهز به فیلتر ذرات ریز که به استاندارد روغن C3 از ACEA نیاز دارند بسیار مناسب است. علاوه بر این، از این محصول می‌توان برای خودروهای قبل از سال 2009 که به استاندارد روغن A3/B4 از ACEA نیاز دارند نیز استفاده کرد. این روغن موتور با تکنولوژی بسیار بالایی تولید شده و عملکرد بسیار خوبی دارد.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید