روغن موتور خودرو فوسر مدل Drive Formula 10W-40 حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو فوسر مدل Drive Formula 10W-40 حجم 4 لیتر 

قیمت محصول : 150000 تومان

برند : Fosser

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

انتخاب مناسب و تعویض به‌موقع روغن موتور یکی از مواردی است که تمام صاحبان خودرو ملزم به رعایت آن هستند و باید این موضوع را با دقت و نظارت کافی پیگیری کنند. در انتخاب یک روغن موتور مواردی مانند دمای محیط، گرمای تولیدی موتور، پیشنهاد شرکت خودروساز و… دخیل هستند که ما در ادامه با بیان مهم‌ترین آن‌ها برای انتخاب روغن موتور فوق، شما را یاری خواهیم کرد. محصول فوق یکی از تولیدات شرکت آلمانی «فوسر» (Fosser) بوده که از کیفیت بالایی برخوردار است. این محصول تحت نظارت آزمایشگاه‌های معتبر سنجش کیفیت آلمان تولید شده است و انتخابی مناسب برای موتور خودرو خواهد بود.

معرفی و مشخصات روغن موتور فوسر

این محصول اصیل و باکیفیت با آب‌وهوای کشور عزیزمان ایران سازگاری بالایی دارد. ازآنجایی‌که می‌دانید ایران کشوری چهارفصل است و دمای هوا در فصول مختلف دچار تغییرات زیادی می‌شود. این موضوع در انتخاب یک روغن موتور اهمیت زیادی دارد؛ چراکه در نحوه‌ی عملکرد آن نقشی اساسی ایفا می‌کند. اهمیت دمای محیط در انتخاب روغن موتور به‌دلیل تاثیر مستقیم آن بر گرانروی روغن موتور است. گرانروی که با واژه‌هایی مانند ویسکوزیته و لزجت نیز شناخته می‌شود، در واقع نشان‌دهنده‌ی روان‌بودن روغن موتور است. هرچه گرانروی پایین‌تر باشد، روغن روان‌تر بوده و حالتی رقیق پیدا می‌کند. در گرانروی بالا نیز این موضوع برعکس است و روغن حالتی غلیظ و متراکم به خود می‌گیرد. اما ارتباط این موضوع با دمای محیط چیست؟ دمای بالا موجب رقیق‌شدن روغن موتور می‌شود و دمای پایین نتیجه‌ای عکس روی روغن خواهد داشت. با درنظرگرفتن این موضوع اگر روغن موتوری با گرانروی پایین انتخاب کنید، به دلیل حالت روان و رقیقی که دارد، برای دماهای پایین مناسب است تا پس از تاثیر دما کمی متراکم و سفت شود و حالتی استاندارد پیدا کند. روغن موتورهای با گرانروی بالا نیز که تراکم و غلظت بالایی دارند، برای محیط‌هایی با دمای بالا مناسب هستند تا با افزایش دما بیش از حد رقیق نشوند و در عوض به حالت استاندارد نزدیک شوند.

شرکت فوسر توانسته روغن موتور فوق را با گرانروی متغیر 10W-40 تولید کند. این گرانروی با تغییرات دمایی کشور ایران متناسب است. این روغن در دمای پایین عملکرد خوبی دارد و در دمای بالا نیز قابلیت و ویژگی‌های خود را به‌خوبی حفظ می‌کند. از مزایای این محصول می‌توان به روانکاری مناسب آن در هنگام استارت خودرو اشاره کرد که معمولا در این هنگام نقش روغن موتور بسیار مهم است. این محصول در شرایط سخت کارکرد موتور نیز بسیار عالی عمل می‌کند و ضمن روانکاری مانع از آسیب‌دیدن قطعات متحرک موتور می‌شود. در مجموع از لحاظ گرانروی این روغن موتور در وضعیتی مناسب و استاندارد قرار دارد.

استاندارد API

و اما کیفیت روغن موتور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از راه‌های نشان‌دادن کیفیت بالای روغن موتورها استفاده از حروفی بوده که در استاندارد API ثبت شده است. برای روغن موتورهای بنزینی این استاندارد با حرف S و یک حرف انگلیسی دیگر بیان می‌شود. این محصول توانسته است براساس استاندارد موسسه‌ی نفت امریکا (API)، درجه‌ی کیفی بالای SN را اخذ کند. این درجه نشان از عملکرد مناسب این روغن دارد و برای این محصول نقطه‌ی قوتی محسوب می‌شود.

روغن نیمه سنتتیک

روش ساخت این روغن نیز موجب شده بسیاری از خودروها بتوانند از آن استفاده کنند. این روغن نه معدنی (مینرال) است و نه سنتتیک؛ در واقع  نیمه‌سنتتیک است و خواصی از هر دو نوع روغن را در خود دارد. این ویژگی موجب شده تا بتوان از آن برای خودروهای نسبتا قدیمی و حتی برخی خودروهای جدید استفاده کرد؛ البته این موضوع بستگی به پیشنهاد شرکت سازنده‌ی خودرو دارد. این محصول برای خودروهای بنزینی سال 2001 به بعد پیشنهاد شده است.

سخن پایانی

این محصول با تکیه بر نام فوسر و سازگاری بالایی که با آب‌وهوای کشور ایران دارد، انتخاب مناسبی خواهد بود. کیفیت مناسب و عملکرد خوب این روغن موتور موید این ادعاست که این محصول ارزش خرید بالایی دارد.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید