روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 9000 Energy حجم 5 لیتر

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 9000 Energy حجم 5 لیتر 

قیمت محصول : 455000 تومان

برند : Total

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

از آن‌جایی که موتور خودرو مهم‌ترین عامل حرکت خودرو است، توجه به نوع روغن موتور هم از اهمیت بالایی برخوردار است. روغن موتور (Total) «توتال» با مدل (Quartz 9000 Energy) به بازار عرضه شده و از لحاظ عملکرد و کیفیت در سطح بسیار مطلوبی است.

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 9000 Energy حجم 5 لیتر

تکنولوژی ساخت و گرانروی

 

اولین شاخص در انتخاب روغن موتور، تکنولوژی ساخت آن است. این محصول به‌روش تمام سنتتیک ساخته شده که جدیدترین فناوری ساخت روغن موتور محسوب می‌شود. فناوری تمام سنتتیک موجب بالا رفتن کیفیت روغن و مقاومت آن در برابر فرسایش و اکسیداسیون می‌شود. شاخص بعدی در انتخاب روغن موتور مناسب، میزان گرانروی یا ویکوزسته آن است. گرانروی را می‌توان مقاومت سیال در برابر حرکت تعریف کرد. به طور کلی می‌توان گفت گرانروی مایعات با دما رابطه‌ی عکس داشته و هرچه دما بالاتر رود میزان گرانروی کاهش می‌یابد و در اصطلاح مایع شل‌تر می‌شود. این اصلی است که در انتخاب یک روغن موتور باید به شکلی جدی مورد توجه قرار گیرد. برای تعیین میزان گرانروی از استانداری یه نام SAE استفاده می‌شود.

استاندارد SAE

این استاندار مخفف عبارت (Society Of Automotive Engineers) بوده که به معنی انجمن مهندسین خودرو است. این استاندارد از اعدادی بین ۰ تا ۶۰ تشکیل شده و در برخی مواقع حرف W نیز در آن دیده می‌شود. عدد ۰ در این استاندارد نشان‌دهنده‌ی کمترین میزان گرانروی بوده و نمایانگر روغنی است که به راحتی جاری می‌شود در عوض با حرکت به سمت عدد ۶۰ میزان گرانروی افزایش می‌باید و SAE 60 نشانگر روغنی با گرانروی بسیار بالا است که یعنی سخت جاری می‌شود. استفاده از حرف W در این استاندارد نیز برای نشان دادن حداقل میزان گرانروی در سرمای زمستان است که از کلمه‌ی Winter می‌آید. در این محصول سطح گرانروی 0W-30 را داریم که نشان می‌دهد محصول دارای گرانروی پایین‌تری نسبت به روغن‌های 10W-40 بوده و در محیط‌های خنک‌تر بهتر عمل می‌کند.

سطح کیفیت API

نام API نوع دیگری از استاندارد برای تعیین سطح کیفیت روغن موتور است. برای موتورهای بنزینی و دیزلی API دارای نمادی منحصربه‌فرد است. برای موتورهای بنزینی از حرف S و برای موتورهای دیزلی از حرف C استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر روغن موتوری برای موتور بنزینی مناسب باشد به شکل API S شروع می‌شود و روغن‌های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می‌گردند. روغن موتور فوق دارای سطح کیفیت SL/CF است و قابلیت استفاده در کلیه خودروهای بنزینی و دیزلی را دارد. حرفی که بعد از S می‌آید از A  شروع شده و به N ختم می‌شود. هر چه به سمت حرف N برویم، سطح کیفیت روغن هم بالاتر می‌شود. روغن موتور توتال دارای سطح کیفیت SL/CF است. این سطح کیفیت باعث شده تا محصول دارای خواصی مانند مناسب بودن برای دشوارترین شرایط رانندگی (در بزرگراه‌ها, خیابان‌های پرتردد و پر ترافیک و هوای مرطوب و غبار آلود) و برخورداری از قابلیت بالای شویندگی موتور باشد.

سخن آخر

روغن موتور توتال با مدل Quartz 9000 Energy دارای سطح گرانروی برابر با 0W-30 بوده و با عملکردی بسیار خوب به بازار وارد شده است. سیالیت استثنایی این روغن باعث کاهش میزان اصطکاک, صرفه‌جویی در مصرف سوخت و سهولت استارت در هوای سرد می‌شود. استفاده از این روغن موتور باعث فواصل تعویض روغن بسیار طولانی (هم از نظر زمانی و هم از نظر کارکرد) می‌شود.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید