روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 5000 SL حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 5000 SL حجم 4 لیتر 

قیمت محصول : 175000 تومان

برند : Total

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

روغن موتور فوق یکی از انواع روغن‌های تولیدی شرکت معروف و شناخته‌شده‌ی «توتال» است که بیشتر برای خودروهای قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روغن موتور با توجه به گرانروی‌اش، عملکرد مناسبی در دماهای بالا و شرایط پرفشار موتور خواهد داشت. در ادامه بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 5000 SL حجم 4 لیتر

روش ساخت

این روغن موتور به‌صورت مینرال (معدنی) تولید شده که از ساختارهای قدیمی روغن موتورها محسوب می‌شود. در این روغن‌ها ترکیبات چندانی به روغن افزوده نمی‌شود و وظیفه‌ی اصلی آن‌ها روانکاری قطعات متحرک موتور است. این موضوع شاید در مقایسه با روغن‌های سنتتیک که می‌توانند نقشی محافظتی ایفا کنند، نشان از عملکرد ضعیف این روغن‌ها داشته باشد؛ اما باید سازگاری این روغن با نوع موتور خودرو را نیز در نظر گرفت. در خودروهای قدیمی‌تر روغن سازگار با موتور معدنی است و نباید از روغن‌هایی با ساختار سنتتیک استفاده شود؛ ازاین‌رو ساختار روغن و سازگاری آن با موتور خودرو در اولویت قرار دارد. در مورد این روغن موتور می‌توان اظهار کرد که در میان روغن موتورهای معدنی از کیفیت و عملکرد مناسبی برخوردار است و می‌تواند وظیفه‌ی روانکاری خود را به‌خوبی انجام دهد.

گرانروی

یکی از شاخصه‌های مهم در روغن موتورها گرانروی آن‌هاست که عموما با دو عدد و یک حرف W از هم جدا می‌شوند. گرانروی بیان‌کننده‌ی میزان روان‌بودن روغن موتور است و نقش مهمی در کیفیت روانکاری موتور خودرو دارد. درصورتی که دمای محیط کم باشد، روغن موتور حالتی متراکم و غلیظ به خود می‌گیرد و در این شرایط در هنگام استارت اولیه‌ی خودرو ممکن است روغن عملکرد مناسبی نداشته باشد. از سوی دیگر دمای بسیار بالا ممکن است ساختار روغن را بیش از حد رقیق و روان کند که در این شرایط نیز روانکاری به‌خوبی انجام نمی‌شود. با توجه به نکات ذکرشده باید روغن مناسب را با توجه به دمای محیط و دما و فشار عملیاتی موتور خودرو در حین کار انتخاب کرد. محصول فوق دارای گرانروی 20W50  بوده و در مقایسه با روغن‌های 10W40، از غلظت و تراکم بیشتری برخوردار است؛ ازاین‌رو این روغن برای دماهای بسیار پایین انتخاب مناسبی نخواهد بود و بهترین عملکرد آن در دماهای بالاست. این موضوع به این معنی نیست که نمی‌توان از این روغن در فصل زمستان استفاده کرد؛ بلکه منظور ما این است که در دمای پایین و در مقایسه با روغن 10W40  قدرت روانکاری کمتری آن هم در ابتدای کار و استارت‌زنی خواهد داشت. این روغن از نوع چهارفصل بوده و در تمام فصول سال قابل‌استفاده است؛ بنابراین در شرایط سخت کاری موتور بسیار خوب عمل می‌کند. این روغن در مقایسه با روغن 10W40  گرانروی بیشتری دارد؛ درنتیجه در دمای بالای موتور بیش از حد رقیق و روان نمی‌شود، خواص خود را حفظ می‌کند و می‌تواند به‌خوبی موتور خودرو را روانکاری کند.

سطح کیفیت

 

از این محصول می‌توانید برای خودروهای بنزینی و دیزلی استفاده کنید. این موضوع از روی استاندارد API روغن قابل‌تشخیص است که مقداری برابر SL/CF دارد. کیفیت این روغن نیز در حد مناسبی بوده و با توجه به معدنی بودنش، کاملا رضایت‌بخش است.

سخن آخر

این روغن موتور که در ظرف‌های 4 لیتری عرضه می‌شود، موردتایید شرکت پژو سیتروئن است و عملکرد مناسبی دارد. این محصول برای موتور خودروهای مدرن مناسب نبوده و برای خودروهای قدیمی‌تر انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

 

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید