روغن موتور خودرو تاپ وان مدل HP Plus 5W-40 حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو تاپ وان مدل HP Plus 5W-40 حجم 4 لیتر 

قیمت محصول : 321000 تومان

برند : TOP 1

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

موتور خودرو مهم‌ترین قسمت خودرو است و به‌همین علت باید از آن مراقبت ویژه به‌عمل آید. روغن موتور (TOP 1) «تاپ‌وان» را ملاحظه می‌کنید که با مدل (HP Plus) به بازار عرضه شده و از لحاظ عملکرد و کیفیت در سطح بسیار مطلوبی است. استفاده از این روغن موتور باعث افزایش عمر موتور خودروی شما می‌شود.

روغن موتور تاپ‌وان

روش ساخت

 

در ساخت این محصول از جدیدترین فناوری استفاده شده تا محصولی باکیفیت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد. این روغن موتور برای استفاده در کلیه‌ی خودروهای بنزینی مناسب است. روش ساخت این حصول به‌صورت نیمه سنتتیک است. این نوع روغن از ترکیب روغن موتورهای معدنی و سنتتیک حاصل می‌شود. هرچند این محصول از تمام مزایای روغن سنتتیک بهره نمی‌برد اما کیفیت بالاتری نسبت به روغن‌های معدنی داشته و در شرایط کاری سخت موتور، عملکرد مناسبی دارد. این روغن موتور نسبت به روغن‌های تمام سنتتیک قیمت پایین‌تری دارد. تکنولوژی ساخت بالای این محصول باعث شده تا پایداری بسیار مناسبی در دماهای بالا داشته باشد.

گرانروی

از مهم‌ترین شاخص‌هایی که در انتخاب روغن موتور باید به‌آن توجهی ویژه داشته باشیم، میزان گرانروی یا ویسکوزیته روغن موتور است. گرانروی را می‌توان مقاومت سیال در برابر حرکت تعریف کرد. به طور کلی می‌توان گفت گرانروی مایعات با دما رابطه‌ی عکس داشته و هرچه دما بالاتر رود میزان گرانروی کاهش می‌یابد و در اصطلاح مایع شل‌تر می‌شود. این اصلی است که در انتخاب یک روغن موتور باید به شکلی جدی مورد توجه قرار گیرد. برای تعیین میزان گرانروی از استانداری یه نام SAE استفاده می‌شود. این استاندارد از اعدادی بین ۰ تا ۶۰ تشکیل شده و در برخی مواقع حرف W نیز در آن دیده می‌شود. عدد ۰ در این استاندارد نشان‌دهنده‌ی کمترین میزان گرانروی بوده و نمایانگر روغنی است که به راحتی جاری می‌شود در عوض با حرکت به سمت عدد ۶۰ میزان گرانروی افزایش می‌باید و SAE 60 نشانگر روغنی با گرانروی بسیار بالا است که یعنی سخت جاری می‌شود. استفاده از حرف W در این استاندارد نیز برای نشان دادن حداقل میزان گرانروی در سرمای زمستان است که از کلمه‌ی Winter می‌آید. در این محصول سطح گرانروی 5W-40 را داریم که نشان می‌دهد محصول دارای گرانروی پایین‌تری نسبت به روغن‌های 10W-40 بوده و در فصل سرما بهتر عمل می‌کند.

استاندارد API

نام API نوع دیگری از استاندارد برای تعیین سطح کیفیت روغن موتور است. برای موتورهای بنزینی و دیزلی API دارای نمادی منحصربه‌فرد است. برای موتورهای بنزینی از حرف S و برای موتورهای دیزلی از حرف C استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر روغن موتوری برای موتور بنزینی مناسب باشد به شکل API S شروع می‌شود و روغن‌های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می‌گردند. حرفی که بعد از S می‌آید از A  شروع شده و به N ختم می‌شود. هر چه به سمت حرف N برویم، سطح کیفیت روغن هم بالاتر می‌شود. روغن موتور تاپ‌وان با سطح کیفیت SN دارای بالاترین سطح کیفیت است. این سطح کیفیت باعث می‌شود تا محصول دارای ویژگی‌هایی نظیر جلوگیری از اکسیداسیون، حفظ تمیزی قطعات داخل موتور، خنثی کردن اسیدهای تشکیل شده از احتراق و محافظت قطعات از سایش بیش از حد باشد.

سخن آخر

روغن موتور تاپ‌وان با مدل HP Plus دارای سطح گرانروی برابر با 5W-40 بوده و با عملکردی بسیار خوب به بازار وارد شده است. این روغن موتور از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و علاوه بر عملکرد بهینه استارت سرد خودرو، پایداری حرارتی مناسبی در دماهای بالا نیز دارد.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید