اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Office Document Scanner

اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Office Document Scanner 

قیمت محصول : 5660000 تومان

برند : Canon

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

اگر قصد خرید اسکنر اسناد و یا به دنبال مدلی پرسرعت هستید و قیمت برایتان اهمیتی ندارد، اسکنر حرفه‌ای اسناد DR-C240 ساخت شرکت کانن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. این دستگاه ابعاد کوچکی دارد و به‌راحتی بر روی میز کاری شما قرار می‌گیرد و برای اسکن اسناد در تعداد بالا طراحی شده است. این دستگاه به سیستم تغذیه‌ی اتوماتیک اسناد 60 برگی مجهز شده است و شرکت سازنده سرعتی برابر با 45 صفحه در دقیقه برای آن اعلام کرده است. شاید تمام نرم‌افزارهای موردنیازتان همراه با این اسکنر عرضه نشود اما در عوض برای جبران این دستگاه قابلیت‌های بسیار چشمگیری را در چنته دارد.

اسکنر DR-C240 رقبای قابلی مانند Epson WorkForce DS-760 Color Document Scanner و Xerox DocuMate 5445 را در کنار خود دارد. هر سه‌ی این اسکنرها سرعت و ظرفیت ADF یکسانی داشته و برای خرید ایدئال هستند. هر یک از این سه پرینتر در زمینه‌ای خاص از دیگر مدل‌ها بهتر عمل می‌کند. مدل Epson DS-760 بیشترین سرعت را در اسکن و ذخیره به‌صورت فایل pdf دارد. درحالی‌که DR-C240 ساخت شرکت کانن بیشترین سرعت را در اسکن و ذخیره به‌صورت فایل pdf قابل جستجو دارد. دستگاه Xerox 5445 بهترین بسته‌ی نرم‌افزاری و تشخیص متن OCR را در میان این 3 مدل ارائه می‌دهد.

نصب و راه‌اندازی و نرم‌افزار

اسکنر وزنی برابر با 2.8 کیلوگرم و ابعادی برابر با 228 × 289 × 251 با سینی‌های بسته دارد و به‌راحتی می‌توان آن را بر روی میز کاری قرار داد بدون اینکه بخواهد دید شما را مختل کرده و یا ظاهر میزتان را زشت کند. نصب و راه‌اندازی این اسکنر همانند مدل‌های دیگر است و پیچیدگی خاصی ندارد. تنها کافی است دستگاه را به برق زده و با استفاده از CD نرم‌افزار دستگاه را نصب کرده و سپس با استفاده از کابل USB آن را به رایانه متصل کنید.

تنها برنامه‌ای که کانن برای این اسکنر همراه دستگاه ارائه می‌دهد Nuance eCopy PDF Pro Office است که درواقع ابزاری برای اسکن است و می‌تواند فرآیند تشخیص متن را هم به‌صورت ابتدایی انجام دهد. علاوه بر اسکن اسناد و ذخیره‌ی آن‌ها به‌صورت فایل pdf تصویری و یا قابل جستجو این ابزار می‌تواند فایل‌های اسکن شده را به فرمت‌های دیگر مانند text، word، و یا excel تبدیل کند.

اسکنر همچنین ابزارهای Kofax Virtual Rescan، درایورهای اسکن و 2 ابزار بسیار قدرتمند اسکن CapturePerfect 3.1 و CaptureOnTouch را هم به همراه دارد. ابزار Kofax Virtual Rescan یکی از بهترین برنامه‌ها برای تبدیل اسکن‌های ناخوانا به تصاویر خوانا است. بهینه‌سازی دیجیتال در این برنامه سایه‌های پس‌زمینه، لک و تیرگی، رنگ‌پریدگی و دیگر موارد را حذف می‌کند.

درایورهای اسکن Twain ISIS و WIA به کاربر اجازه می‌دهند تا به‌صورت مستقیم از هر برنامه‌ی ویندوزی که گزینه‌ی اسکن را در منوهای خود دارد عمل اسکن را انجام دهد و آن‌ها را به‌صورت فایل قابل‌جست‌وجو خیره کند که درزمینه‌ی مدیریت فایل‌های اسکن شده مانند اسکن و ارسال آن‌ها به مقاصد مختلف مانند ایمیل و یا پرینتر (برای کپی) بسیار کاربردی است. ابزار CaptureOnTouch همچنین دارای plug-inهایی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا فایل‌های اسکن شده را به‌صورت مستقیم در سرویس‌های ابری «Cloud» مانند Evernote، OneDrive، SugarSync، Dropbox و Microsoft Sharepoint ذخیره کند.

عملکرد

همانند دیگر اسکنرهای اسناد، DR-C240 دقتی برابر با 600 پیکسل در هر اینچ ارائه می‌دهد. در آزمایش‌های انجام‌شده با ابزار CaptureOnTouch در وضوح 200 ppi، که میزان پیش‌فرض برنامه برای اسکن است، در حالت سیاه‌و‌سفید و رنگی دستگاه عملکردی بسیار خوبی از خود نشان داده و تقریباً به میزان اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده نزدیک می‌شود. شرکت کانن سرعت این اسکنر را 45 برگ دو رو در دقیقه و 90 برگ تک‌رو برای اسکن سیاه‌وسفید و 30 برگ دو رو و 60 برگ تک‌رو برای اسکن رنگی اعلام کرده است. در عمل این اسکنر بدون محاسبه‌ی تأخیر موجود برای ذخیره‌ی فایل در کامپیوتر سرعتی دقیق برابر با میزان اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده دارد. با محاسبه‌ی تأخیر فوق سرعت اسکنر کمی کاهش می‌یابد. بدیهی است که شرکت سازنده هم در محاسبات خود تأخیر فوق را محاسبه نمی‌کند.

برخلاف اکثر دیگر اسکنرها مانند مدل‌های Xerox و EPSON، اسکنر DR-C240 طی فرآیند تشخیص متن و OCR و ذخیره‌ی فایل اسکن شده به‌صورت فایل pdf قابل‌جست‌وجو، زمان زیادی را به زمان کلی اسکن اضافه نمی‌کند. درواقع در این زمینه‌ اسکنر با اختلاف بسیار از رقبای خود جلوتر است.

دقت این اسکنر در تشخیص متن هم بسیار خوب است. ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار در این دستگاه قادر است تا متن‌هایی را در فونت‌های Arial و Times New Roman را در اندازه‌هایی به کوچکی 5 بدون هیچ اشتباهی بخواند که در این زمینه‌های هم از هر دو اسکنر اپسون و زیراکس بهتر عمل می‌کند. همچنین در تشخیص متن فونت‌های متفرقه این دستگاه بسیار وب عمل می‌کند. اکثر پرینترهای در تشخیص متن فونت‌های متفرقه عملکرد بسیار بدی دارند. این اسکنر توانست 2 عدد از این فونت‌های متفرقه را در سایز 5 و 2 فونت دیگر را در سایز 6 بدون هیچ اشتباهی بخواند.

نتیجه‌گیری

هر سه پرینتری که در این نقد و بررسی ذکر شدند ارزش خرید را دارند و هر یک دارای مزایای خاص خود هستند که در دو مدل دیگر یافت نمی‌شود. اگر برنامه‌ها و ابزارهای اسکنر برایتان مهم است می‌توانید اسکنر Xerox 5445 را در نظر داشته باشید. اگر برنامه‌ها و ابزارهای اسکنر برایتان اهمیتی نداشته و صرفاً اسکن و ذخیره‌ی آن‌ها به‌صورت فایل pdf برایتان در درجه‌ی اول اهمیت قرار دارد می‌توانید پرینتر Epson DS-760 را خریداری کنید که از سرعت بالایی برخوردار است. در آخر اگر سرعت بالا به همراه تشخیص متن بسیار عالی را می‌خواهید در خرید اسکنر حرفه‌ای Canon imageFormula DR-C240 شک نکنید. این اسکنر از سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF 60 برگی به همراه قابلیت اسکن 2 رو به‌صورت اتوماتیک برخوردار است و در اسکن سرعت بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارد. سرعت این دستگاه در اسکن با افزوده شدن تشخیص متن اتوماتیک کاهش پیدا نمی‌کند که در نوع خود بی‌نظیر است و می‌توان گفت که برگ برنده‌ی این اسکنر و دیگر اسکنرهای اسناد شرکت کانن محسوب می‌شود. چنین قابلیتی کمتر در مدل‌های دیگر دیده می‌شود و اغلب با افزوده شدن مرحله‌ی تشخیص متن زمان اسکن به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید