خانه / دسته‌بندی نشده / روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 900 SXR حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 900 SXR حجم 4 لیتر

روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 900 SXR حجم 4 لیتر 

قیمت محصول : 375000 تومان

برند : Elf

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

محصولی را که مشاهده می‌کنید، روغن موتور مدل (Evolution 900 SXR) است که آن را شرکت (Elf) «الف» به بازار عرضه کرده است. با انتخاب این روغن موتور بهترین مراقبت را از قطعات داخلی موتور خودروی خور به عمل آورید.

روغن موتور الف

روش ساخت

با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن خودروها، روش ساخت روغن موتورها نیز تغییر پیدا کرده است. برای خودروهای قدیمی‌تر از روغن‌های معدنی استفاده می‌شد. روغن‌های معدنی افزودنی‌های چندانی ندارد و بر پایه‌ی نفت خام تولید می‌شوند و بیشتر وظیفه‌ی روانکاری را برعهده دارند. اما امروزه و در خودروهای جدید نمی‌توان از این روغن‌ها استفاده کرد. به‌همین دلیل روغن‌هایی با تکنولوژی نیمه سنتتیک و تمام سنتتیک وارد بازار شدند. روغن موتور الف دارای تکنولوژی ساخت تمام سنتتیک است. از مهم‌ترین افزودنی‌های این روغن‌ها می‌توان به شوینده‌ها، ضد زنگ‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات ضد خوردگی اشاره کرد. این مواد رسوبات حاصل از احتراق سوخت را جذب می‌کنند، مانع از ایجاد واکنش اکسیداسیون می‌شوند و از خوردگی و زنگ‌زدگی فلز هم جلوگیری می‌کنند. به‌همین علت از این محصول می‌توان در خودروهای سوپر اسپرت و مجهز به سوپرشارژر و همچنین برای مسافت‌ها و سفرهای طولانی استفاده کرد.

گرانروی

گرانروی شاخصی است که ممکن است آن را با نام ویسکوزیته هم بشناسید. گرانروی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های روغن‌های موتور به شمار می‌رود و آن‌ را می‌توان مقاومت سیال در برابر حرکت تعریف کرد. گرانروی در مایعات به دلیل نیروی جاذبه‌ی بین مولکولی پدید می‌آید و این نیرو دراثر تغییرات دما دستخوش تغییر می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت گرانروی مایعات با دما رابطه‌ی عکس داشته و هرچه دما بالاتر رود میزان گرانروی کاهش می‌یابد و در اصطلاح مایع شل‌تر می‌شود. این اصلی است که در انتخاب یک روغن موتور باید به شکلی جدی مورد توجه قرار گیرد. با استارت خوردن خودرو قطعات موتور شروع به حرکت می‌کنند و در این هنگام است که روغن باید به سرعت کار روان‌کاری را آغاز کند؛ در غیر این صورت آسیب‌های جدی به موتور وارد خواهد شد.

استاندارد SAE

 

این استاندارد برای تعیین میزان گرانروی یا ویسکوزیته روغن به‌کار برده می‌شود. این استاندارد از اعدادی بین ۰ تا ۶۰ تشکیل شده و در برخی مواقع حرف W نیز در آن دیده می‌شود. استاندارد SAE به نوعی تعیین‌کننده‌ی ویسکوزیته‌ی روغن موتور است. عدد ۰ در این استاندارد نشان‌دهنده‌ی کمترین میزان گرانروی بوده و نمایانگر روغنی است که به راحتی جاری می‌شود در عوض با حرکت به سمت عدد ۶۰ میزان گرانروی افزایش می‌باید و SAE 60 نشانگر روغنی با گرانروی بسیار بالا است که یعنی سخت جاری می‌شود. با توجه به این استاندارد، میزان گرانروی تعریف شده برای این روغن موتور 5W-30 بوده که نشان‌دهنده‌ی عملکرد بهتر آن در محیط‌هایی با دماهای پایین‌تر است.

استاندارد API

این استاندارد هم برای تعیین سطح کیفیت روغن موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای موتورهای بنزینی از حرف S و برای موتورهای دیزلی از حرف C استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر روغن موتوری برای موتور بنزینی مناسب باشد به شکل API S شروع می‌شود و روغن‌های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می‌گردند. در این استاندارد برای روغن‌ موتور‌های بنزینی پس از حرف S یکی از حروف A تا N می‌آید و برای روغن موتورهای دیزلی پس از حرف C یکی از حروف A تا J درج می‌شود. در این طبقه‌بندی هرچه به سمت حرف A می‌رویم از سطح کیفیت روغن کاسته می‌شود و حرکت به سمت حروف N و J نشانگر افزایش سطح کیفیت است. با توجه به این استاندارد، سطح کیفیت API تعریف شده برای این محصول SL/CF است. این سطح کیفیت پایین‌تر از SN/CF از است؛ همچنین این نماد نشان‌می‌دهد که محصول را می‌توان در خودروهای بنزینی و دیزلی استفاده کرد.

سخن آخر

روغن موتور خودرو الف مدل (Evolution 900 SXR) محصولی جدید برای استفاده در انواع خودروهای دیزلی و بنزینی است. سطح کیفیت این محصول نسبتا مناسب بوده و میزان گرانروی آن 5W-30 تعریف شده است. استفاده از این محصول موجب کاهش سوخت شده و از آسیب رسیدن به قطعات داخلی موتور خودرو جلوگیری می‌کند.

 

برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

 

 

درباره‌ی google

حتما ببینید

لیوان پاشاباغچه مدل جنریشن کد 52310 بسته 6 عددی

لیوان پاشاباغچه مدل جنریشن کد 52310 بسته 6 عددی  قیمت محصول : 147250 تومان برند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *